Kniha

 

S knížkou pana Michálka si užijete!

Čeká Vás „nádherná“ procházka po tom všem, o čem jste dosud spekulovali nebo si zkoušeli představit. Zahlédnete část státu zevnitř jako mašinu na okrádání spoluobčanů, kterou od borně řídí protřelí straníci – až vám možná zatrne, kam se podělo národní cítění. Na to, abychom se mohli navzájem tak odírat, jsme potřebovali demokracii? Když je klid a mír, pojďme, oloupíme se navzájem. Jan Kraus, moderátor, člen správní rady Nadačního fondu proti korupci  

Pohled do zákulisí financování politiky

V souvislosti s korupční kauzou ve Státním fondu životního prostředí rezignoval nejdříve ministr životního prostředí, dále policejní prezident a nakonec i nejvyšší státní zástupkyně. Zastavení podezřelých zakázek vedlo k úsporám cca 250 milionů korun, tj. 30% z plánovaných provozních výdajů, a to aniž by se sáhlo na jedinou korunu z platů zaměstnanců.
Pokud by každá ze stovky největších (polo) státních institucí a firem takto snížila náklady na různé poradenské, právní, reklamní či jiné „běžné“ (potenciálně) korupční výdaje, stát by uspořil ročně 25 miliard korun.